Styrelsen

Ordförande:

Malin Ryd Rinder
malin.ryd-rinder@sll.se
070-0017210

Specialist Pediatrik
Överläkare
Funktionsområdeschef, Akutsjukvård Barn
Astrid Lindgrens Barnsjukhus, Karolinska Universitetssjukhuset

Sekreterare:

Catrin Furuhjelm
catrin.furuhjelm@regionostergotland.se
070-8457140

Specialist Pediatrik
Linköpings Universitetssjukhus

Kassör:

Marie Ramlund
marie.ramlund@skane.se
044-3092458

Specialist Pediatrik
Överläkare
Barn- och ungdomskliniken, Centralsjukhuset Kristianstad

Ledamot (och hemsideansvarig):

Johan Smedbäck
johan.smedback@sll.se
070-5872582

ST-läkare Akutsjukvård och Internmedicin
Funktion Akut, Karolinska Universitetssjukhuset

Ledamot:

Ingunn Olafsdottir
ingunn.olafsdottir@skane.se
0761-707455

Specialist Pediatrik
Skånes Universitetssjukhus

Ledamot:

Johanna Räntfors
johanna.rantfors@vgregion.se
070-2492373

Specialist Barnkirurgi
Överläkare
Drottning Silvias Barnsjukhus, Sahlgrenska Universitetssjukhuset

Ledamot:

Pia Malmquist
pia.malmquist@sll.se
070-0028392

Specialist Akutsjukvård och Kirurgi
Överläkare
Funktionsenhetschef, Barnakuten Solna
Astrid Lindgrens Barnsjukhus, Karolinska Universitetssjukhuset

Ledamot:

Viktoria Dixon
viktoria.dixon@sll.se
0768-771988

Specialist Pediatrik
Astrid Lindgrens Barnsjukhus, Karolinska Universitetssjukhuset

Ledamot:

Albano de Juan Plaza
albano.dejuan-plaza@sll.se
070-0028407

Specialist Pediatrik
Astrid Lindgrens Barnsjukhus, Karolinska Universitetssjukhuset

Suppleant:

Pia Laurin
pia.laurin@vgregion.se
070-9398010

Specialist Pediatrik
Drottning Silvias Barnsjukhus, Sahlgrenska Universitetssjukhuset


access_time 2018-02-25 20:55:06

announcement Nyheter

event Kalender